چاپ افست

چاپ افست یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های چاپ است. این روش برای رسیدن به بهترین کیفیت و بالاترین تیراژ محصولات استفاده می‌شود. فراهم بودن تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص در مراحل طراحی و چاپ افست باعث می‌شود تا کیفیت محصولات چاپی به طور مناسب و قابل قبول در تمامی مراحل به‌دست آید.

دقت و تجربه، ارکان مهمی در فرآیند چاپ افست هستند. در مرحله پیش از چاپ و تولید، باید مطمئن شوید که تمام فایل‌ها به درستی برای چاپ افست آماده‌سازی می‌شوند؛ این شامل تبدیل آنها به مدل رنگ CMYK، آماده‌سازی فایل و خروجی‌دهی فيلم و زینک است که تأثیر مستقیم و زیادی در نتیجه نهایی محصول خواهد داشت.

تاریخچه چاپ افست

لیتوگرافی برای اولین بار جهت بازسازی آثار هنری با قیمتی مناسب ایجاد شد. از آنجا که صفحات چاپ در آن زمان عموماً از جنس آهک بودند، کاربرد این روش به استفاده روی سطوح پرمنفذ محدود می‌شد. نام این روش نیز از واژه‌ای یونانی به معنای “تصویر از سنگ” گرفته شده‌است.

در سال 1875، اولین ماشین لیتوگرافی آفست چرخی در انگلستان و توسط رابرت بارکلی به ثبت رسید. در این دستگاه، به جای سنگ تخت، از استوانهٔ فلزی استفاده شد؛ درواقع استوانهٔ آفست با مقوای مخصوصی پوشانده می‌شد تا تصویر چاپ‌شده را از سنگ به سطح فلز انتقال دهد.

همزمان با پایان قرن نوزدهم میلادی و افزایش محبوبیت عکاسی در میان مردم، بسیاری از شرکت‌های لیتوگرافی از کار افتادند. از آن پس، این فناوری وارد چاپخانه‌ها شد و در سال 1903، شرکت مطبوعاتی پیتر پرس برای اولین بار از چاپ افست در روزنامه‌های خود استفاده کرد.

همچنین می‌توان اشاره کرد که استالی تی مک‌برایر، ناشر روزنامه، در سال 1954 از دستگاه آفست Vanguard web برای چاپ روزنامه‌های خود استفاده کرد.

مزایای چاپ افست

استفاده از چاپ افست دارای مزایاست: کیفیت بالاتر و ارائه بهترین تصویر، قیمت مقرون به صرفه برای مقادیر بیش از 250 عدد سفارش، به ویژه تیراژ بالا. قیمت پایین و هزینه نگهداری قطعات نسبت به سایر دستگاه‌های چاپ، کیفیت درخشان و رزولوشن تصاویر. دستگاه چاپ افست 4 رنگ (CMYK) تصاویر دقیق و با کیفیت بالا و عکس‌های با کیفیت را با ترام‌ها و جزئیات ریز تولید می‌کند.

 

هنگامی که شما نیاز به چاپ 250 تا 500 یا بیشتر از آن به کارت ویزیت و ست اداری، کارت پستال، پوستر، بروشور، فولدر، ساک خرید و یا کاتالوگ دارید، سفارش چاپ افست برای شما مقرون به صرفه است. سفارش چاپ 4 رنگ افست مناسب برای کسب و کارهای کوچک برای رقابت با “شرکت‌های بزرگ” در تولید موارد بازاریابی چاپی میباشد.

جهت مشاوره درباره خدمات چاپ افست و همچنین گرفتن قیمت و پیشنهادات ما میتوانید با چاپ دیجیتال سین تماس بگیرید تا جزئیات بیشتر در اختیار شما قرار بگیرد.

چاپ افست