چاپ کتاب, چاپ و صحافی, وبلاگ

همه چیز درباره عطف کتاب

عطف کتاب

عطف کتاب کجاست و شامل چیست؟

عطف جلد در واقع محل اتصال روی جلد و پشت جلد کتاب است. در زمان‌های خیلی دور که چاپ کتاب به صورت خیلی محدود و با تجهیزات ابتدایی انجام می‌شد، عنوان کتاب و نام نویسنده تنها روی جلد کتاب حک می‌شد. اگه یه کتاب در دست بگیرین و به جلدش دقت کنین، جلد شامل سه قسمته: قسمت روی جلد، قسمت پشت جلد، و قسمتی که‌ رو و پشت جلد رو بهم متصل می‌کنه. به این “قسمت عطف” کتاب میگن.
تو طراحی جلد عموما طراح‌ها تمام تمرکزشونو روی طراحی روی جلد میذارن و توجه کمی به قسمت عطف کتاب می‌شه. در صورتی که چینش کتاب‌ها تو کتابفروشی‌ها معمولا به گونه‌ایه که مشتری اول عطف کتاب رو می‌بینیه و بر اساس نوع طراحی و نوشته‌هاش تصمیم می‌گیره کتابو از داخل قفسه برداره یا نه.
اسم کتاب و اسم نویسنده باید تو عطف طوری شفاف و قابل خوندن مشخص باشه و این اطلاعات تو طراحی گم نشه.

چه اطلاعاتی در عطف کتاب درج می‌شود؟

وقتی وارد کتابفروشی می‌شویم و می خواهیم دنبال کتاب مورد نظرمان بگردیم، کتاب‌ها به صورت مرتب در قفسه‌ها چیده شده‌اند و ما فقط می‌توانیم قسمت (عطف) کتاب را ببینیم. در این قسمت نام کتاب، نام نویسنده کتاب، نام ناشر و تعداد چاپ نوشته می‌شود. طراحی این قسمت از کتاب می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد چون فرد ابتدایی‌ترین قسمتی است که مشاهده می‌کند و باید نام کتاب را ببیند و اگر عنوان کتاب مد نظرش باشد، کتاب را برمی‌دارد و بعد به طراحی روی جلد و اطلاعات صفحه اول نگاه می‌کند. در این قسمت باید نام نویسنده و نام کتاب به صورت واضح و با طراحی زیبا نوشته شود که توجه خریدار را جلب کند. همچنین اطلاعات می‌بایست جانمایی درستی داشته باشد تا خواننده بتواند در زمان انتخاب کتاب تصمیم‌گیری درستی داشته باشد.

چنانچه نیازمند خدمات عطف کتاب و چاپ کتاب با عطف جلد با کیفیت داشتید با چاپ دیجیتال سین تماس بگیرید.

عطف کتاب چیست

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *