چاپ و صحافی, خدمات چاپ, وبلاگ

خدمات جلد سخت و گالینگور در چاپ دیجیتال سین

چاپ سخت و گالنیور

جلد سخت یکی از نمونه‌های جلدهایی است که در ایران برای چاپ کتب، از جمله کتب کودک، به کار می‌رود. در این مقاله، تلاش داریم تا انواع مختلف جلد سخت را بررسی کرده و وظایف هر یک را تشریح نماییم. از طریق مطالعه این مقاله، در صورت تمایل به چاپ کتاب، به راحتی قادر خواهید بود نوع مناسبی از جلد را انتخاب نمایید.

جلد سخت یک نوع جلد است که به طور اصولی برای کتبی که با صحافی دوخته می‌شوند یا با چسب گرم به هم پیوسته می‌شوند، استفاده می‌شود. برای بهتر فهمیدن، می‌توانید به جلد سلفونی یک سررسید (سالنامه) اشاره کنیم، که در واقع همان جلد سخت است. در ابتدا، طرح مورد نظر را روی کاغذی با وزن ۱۳۵ گرمی و با روکش سلفون چاپ می‌کنند. سپس این کاغذ نهایتاً بر روی نوعی مقوای ضخیم که به طور عامیانه به آن “کرجی” می‌گویند، چسبانده می‌شود.

چاپ دیجیتال سین

در مورد جلد گالینگور، این نوع جلد سخت به عنوان یک نوع پوشش ویژه برای کتب به کار می‌رود و از جنس گالینگور ساخته می‌شود. این جنس با استفاده از یک نوع پارچه ویژه برپوشیده می‌شود. البته در برخی کتب، برای این نوع پوشش، از مواد دیگری مانند چرم، جیر، یا یوف نیز استفاده می‌شود. در جلد گالینگور، اطلاعات مرتبط با کتاب مانند نام کتاب، نویسنده، سال چاپ و غیره، روی خود جلد به صورت حک شده یا چاپ شده قرار می‌گیرد.

برای داشتن خدمات چاپ سخت در چاپ دیجیتال سین و دریافت قیمت به روز بهتر است با ما تماس بگیرید تا جزئیات کار در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد و بتوانیم با قیمت های فوق العاده در خدمتتان باشیم.

چاپ سخت chapdigitalsin.com

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *